14 Nisan 2012 Cumartesi

Makyaj Rutini MAC

Makyaj konusunda özellikle yaz aylarında çok yoğun,kat kat makyajlar kullanmaktan yana değilim daha doğrusu genel olarak değilim.Belli başlı ürünler vardır vazgeçemediğimiz,ben de o ürünlerle hafif makyajlar yapmayı seviyorum.
İlk ürün Mac Studio Fix Fluid fondöten,yoğun makyaj yapmıyorum deyip olaya fondötenden giren ilk insan olmanın haklı gururunu yaşıyorum,şaka bir yana bu sadece gece çıkmaları,özel zamanlar için işte.
      NC25 yaz için ideal rengim,bronzlaşmak bana göre olmadığı için en fazla bu kadar koyulaşıyorum.
       Allık da bahar da pembeleşir,Mac mineralize-Dainty,resim sizi yanıltmasın pembe ama içinde hafif altın yansımaları var.
Mac Studio Fix powder foundation NC 25.Yaz aylarında güneş kremi üzerine hafifçe şıp şıp ve allık makyaj tamamdır.


 Fondöten,pudra ve allık için aynı fırçayla işi bitiriyorum.Tembelim ben tembel her uygulamaya ayrı fırça kullanmaya üşeniyorum ama zaten bu fırça tüm  bu adımları uygulamak için.Şimdi Gosh un Mac 187 muadili fırçasını kullanıyorum.Muadil dediğim sizi yanıltmasın Mac 187 yle kıyaslanmaz ama fiyatı Mac e göre çok çok uygun fiyatlı bir alternatifi.
Alışveriş listemin ilk sırasında bir Mac 187 yok değil hani,

 Makyaj çantam bu kadar işte,rimel bile bazen kullanmadığım bir şey, elime gelirse Maybelline the Falsies Volume black drama kullanıyorum bu ara,fena olamayan rimellerden ama çok çabuk kuruma problemi var.Zaten makyaj çantasının en sık değişen faktörü olarak yerini başkaları alacak.Özellikle Lancome Hypnose Drama ben en favori rimellerinden...
Son olarak;yaz kokusu.Benim uzun süredir vazgeçemediğim tek koku.

0 yorum: